PUBLICATII IN REVISTE

PUBLICATIE IN REVISTA SCOLII

Clubul Curiosilor vă salută!

 

Bună, tuturor! Fiindcă e prima revistă în care scriem iar noi suntem în primul an de şcoală, dorim să ne prezentăm. Suntem treizeci şi trei de prichindei ai clasei pregătitoare A şi vă anunţăm pe toţi, mici şi mari, cititori ai acestei reviste, că am lucrat până acum împreună cu d-na învăţătoare la nenumărate proiecte atractive din care am învăţat multe lucruri şi pe care le-am desfăşurat şi în afara programului  şcolar. Amintim câteva în pagina acestei reviste şi ataşăm fotografii, ca să ne amintim şi când vom fi măricei de clasa pregătitoare.

Am vizitat cabinetul stomatologic al d-nei dr. Gemănari G. unde am învăţat cum trebuie să ne îngrijim dantura, am realizat expoziţie de legume şi fructe de toamnă din care am preparat apoi delicioase salate îmbrăcaţi în adevăraţi bucătari, am făcut cunoştinţă cu oraşul nostru mergând pe la diverse instituţii. Ne vom aminti cu plăcere peste ani de vizita la brutăria MOPAN şi de covrigeii calzi cu care a fost serviţi la plecare. Îi mulţumim pe această cale drăguţei d-ne Manuela Paşcovici care ne-a primit cu drag şi ne-a oferit o zi de neuitat.

Despre carnavalul organizat, vă spunem cu încântare că a fost unul pe cinste, unde am dansat, ne-am jucat, distrat, îmbrăcaţi în personajele dorite. A urmat serbarea din decembrie, unde Moş Crăciun ne-a răsplătit munca din primul semestru cu darurile bine meritate. Lunar ne bucurăm împreună la zilele de naştere ale colegilor noştri, cărora le oferim câte o mică surpriză-cadou din partea întregului colectiv. Torturile ne bucură papilele gustative iar urările rostite ne fac să fim o adevărată echipă .

Suntem deja un colectiv unit, împreună am învăţat să respectăm reguli, să lucrăm în grup pe diverse teme şi să ne încurajăm unii pe alţii, chiar dacă se întâmplă să mai greşim.

Pentru acest semestru ne-am propus să desfăşurăm proiectul tematic „Meseriile părinţilor noştri”, pentru a cunoaşte mai bine cât de importantă este hărnicia în viaţa fiecăruia dintre noi. Vom vizita locurile de muncă ale mamelor şi taţilor noştri care ne vor arăta practic cum îşi desfăşoară ei programul zilnic la serviciu, ca să ne poată creşte şi educa pe noi.

Toate ideile şi activităţile noastre interesante sunt expuse pe site-ul nostru al cărei adresă este https://crina-cojocaru-clubul-curiosilor.webnode.ro, unde d-na înv. postează fotografii şi ŞTIRI din clasa noastră, zilnic.

Vizitaţi-ne, deci şi daţi-ne „share” şi „like” şi pe facebook,  pentru că sigur vă va place ce ve-ţi vedea!

                                                                                                                                                                     Vă îmbrăţişează cu drag,

                                          Clubul Curioşilor împreună cu

 d-na învăţătoare Crina Cojocaru.

             


Contact

Crina Cojocaru-CLUBUL CURIOŞILOR

B-dul Bucovina, Bl. 4, sc. B, et. 2, ap.4
Gura Humorului
725300Înregistrare eveniment nou

Vă rugăm înscrieți informațiile de mai jos: